راهنمای سفر, ژاپن, مقالات

بهترین موزه ژاپن کدام است؟ | معرفی معروفترین موزه های ژاپن

موزه هاکونه ژاپن

بهترین موزه های ژاپن، معمولا برای گردشگرانی که قصد شناخت بهتر و عمیق‌تر ژاپن را دارند، نقاط مهمی محسوب می‌شوند. مخصوصا آن دسته از افرادی که می‌خواهند به جای خواندن چندین جلد کتاب، اطلاعات موثق و فراوانی به دست آورند. بنابراین می‌توان گفت موزه های ژاپن، از جاهای دیدنی ژاپن است که در شهرهای مختلفش، می‌توانید آن‌ها را بیابید. البته بدون شک توکیو به عنوان پایتخت، تعداد چشمگیری از معروفترین موزه های ژاپن را در خود جای داده، ولی دیگر شهرها هم از موزه بی‌بهره نیستند. 

در ادامه این مطلب، بهترین و مشهورترین موزه های ژاپن را معرفی می‌کنیم تا بیشتر با آن‌ها آشنا شوید و بر اساس سلیقه و برنامه سفرتان، آن‌ها را برای بازدید انتخاب کنید.

بهترین موزه ژاپن کدام است؟

موزه موری، موزه هاکون، موزه یادبود صلح، موزه تویوتا، موزه هنرهای دیجیتال تیم لب ، موزه گیبلی و موزه ملی ژاپن، تعدادی از بهترین موزه های ژاپن هستند که ما پیشنهاد می‌کنیم از آن‌ها بازدید کنید. این موزه‌ها موضوعات مختلفی دارند که در ادامه مفصل‌تر به آن‌ها پرداخته‌ایم. بی‌شک موزه های ژاپن بیشتر از این‌هاست و ما فقط سعی کردیم برای راحت‌تر شدن انتخاب و مختصر شدن مطلب، یک لیست از موزه‌هایی که بیشتر در مسیر تور ژاپن قرار می‌گیرد تهیه کنیم اما در عین حال از موزه های مهم با موضوعات مختلف هم غافل نشویم.

موزه یادبود صلح هیروشیما (Hiroshima Peace Memorial Museum)

موزه موری، موزه هاکون، موزه یادبود صلح، موزه تویوتا، موزه گیبلی و موزه ملی ژاپن، تعدادی از بهترین موزه های ژاپن هستند که ما پیشنهاد می‌کنیم از آن‌ها بازدید کنید. این موزه‌ها موضوعات مختلفی دارند که در ادامه مفصل‌تر به آن‌ها پرداخته‌ایم. بی‌شک موزه های ژاپن بیشتر از این‌هاست و ما فقط سعی کردیم برای راحت‌تر شدن انتخاب و مختصر شدن مطلب، یک لیست از موزه‌هایی که بیشتر در مسیر تور ژاپن قرار می‌گیرد تهیه کنیم اما در عین حال از موزه های مهم با موضوعات مختلف هم غافل نشویم.

موزه صلح هیروشیما
موزه صلح هیروشیما
موزه صلح هیروشیما
نماد درنای صلح هیروشیما

موزه هنرهای دیجیتال تیم لب (Team Lab Planet Tokyo)

تصور اکثر ما از موزه ساختمان‌های قدیمی که در و دیوار آن با آثار هنری پر شده‌اند است. اما شما در ژاپن میتوانید تجسم دیگه ای از شکل موزه را ببنید . یکی از این مکان ها موزه هنرهای دیجتال تیم لب است اینجا از آن دست جاهایی است که، کمتر می‌توان مشابه آن را در جهان سراغ گرفت!

در اینجا ژاپنی ها با ترکیب تصاویر هنری و تکنولوژی های و شبیه‌سازی‌های کامپیوتری دنیایی پر از تجسم و توهم را بسازن . این موزه بر خلاف روال متداول موزه‌ها، شرایطی را فراهم کرده که لازم نیست مسیر خاصی را برای بازدید از این موزه پیش بگیرید اینجا ساخته شده تا شما همه چی را لمس کنید تجسم و تخیل کنید. در این موزه هیچ حد و مرزی بین شما و آثار وجود ندارد و شما نمی‌توانید آن‌ها را از هم تفکیک کنید. این موزه بزرگ‌ترین موزه جهان در این سبک و سیاق به شمار میرود که بین مرز واقعیت و خیال را از بین برده .

 • مکان موزه تیم لب پلنت: توکیو
 • قیمت بلیط موزه تیم لب پلنت: بزرگسالان 3800 ین
موزه تیم لب توکیو team lab planet tokyo

موزه هنر موری (Mori Art Museum)

موزه هنر موری ژاپن، یکی از بهترین و نوآورانه‌ترین موزه های ژاپن است که در شهر توکیو و طبقات 52 و 53 ساختمان روپونگی هیلز قرار گرفته است. از ویژگی‌های موزه هنر موری که گردشگرها را همواره مجذوب خود می‌کند، ثابت نبودن موضوع موزه است؛ یعنی هر بار که به ژاپن و موزه موری بروید، این موزه یک موضوع تازه و منحصربه‌فرد برای ارائه دارد.

هوش مصنوعی، رباتیک، هنرهای نمایشی و… در برنامه موزه وجود دارند تا بازدیدکنندگان از تماشای آنها لذت ببرند. همچنین با خرید بلیط این موزه می‌توانید به پشت بام هم دسترسی داشته باشید و چشم‌انداز فوق‌العاده زیبایی از شهر توکیو ببینید.

 • مکان موزه هنر موری: توکیو
 • قیمت بلیط موزه هنر موری: بزرگسالان ۱۶۰۰ ین، دانش‌آموزان و دانشجویان ۱۱۰۰ ین، کودکان ۶۰۰ ین

موزه فضای باز هاکون (Hakone Open Air Museum)

همانطور که از نامش مشخص است، موزه هاکون در فضای باز قرار گرفته و فضای وسیعی دارد. در این مجموعه زیبا می‌توانید آثاری از مجسمه‌سازان مشهور ژاپنی و شرقی از جمله هنری مور و آگوست رودن را ببینید و با مجموعه‌ای از نقاشی‌ها و مجسمه‌های پیکاسو عکس یادگاری بگیرید. اگر از دیدن مجسمه‌های هنری لذت می‌برید، این موزه با منظره شگفت‌انگیز و چشم‌انداز طبیعتش‌، شما را به هیجان می‌آورد.

 • مکان موزه فضای باز هاکون: کاناگاوا
 • قیمت بلیط موزه فضای باز هاکون: بزرگسال ۲۰۰۰  ین، دانش‌آموزان و دانشجویان ۱۶۰۰، کودکان ۸۰۰ ین
نقاشی پیکاسو در موزه هاکونه ژاپن
موزه هاکونه ژاپن
موزه هاکونه ژاپن
موزه هاکونه ژاپن
موزه هاکونه ژاپن
موزه هاکونه ژاپن

موزه ملی توکیو (Tokyo National Museum)

در میان موزه های ژاپن، موزه ملی توکیو اولین موزه‌ای بود که در سال 1872 راه‌اندازی شد و دارایی‌های فرهنگی آسیا و ژاپن را به نمایش گذاشت. در واقع، هنگام بازدید از این موزه ارزشمند می‌توانید 87 گنجینه ملی و 633 اثر مهم فرهنگی را از نزدیک ببینید. 

در طبقه اول موزه، آثار هنری مختلفی مانند مجسمه، فلزکاری، ظروف لاکی، سفال و شمشیر قرار گرفته‌اند. هنگامی که به طبقه دوم بروید، آثار ارزشمند دیگری مثل ظروف سفالی مربوط به قبل از میلاد مسیح، مجسمه‌های هانیوا، هنر بودایی دوران آسوکا، فرهنگ امپراتوری دوران هیان، آثاری از بودیسم ذن، دوران سامورایی و حتی ابزار مراسم چای را از نزدیک می‌بینید. 

 • مکان موزه ملی: توکیو
 • قیمت موزه ملی: بزرگسالان 1000 ین، دانش‌آموزان 600 ین

موزه صنعت و فناوری تویوتا (Toyota Museum of Industry and Technology)

برند تویوتا یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین عواملی بود که ژاپن را در حوزه صنعت و فناوری بر سر زبان‌ها انداخت. در شهر ناگویا برای آشنایی بهتر گردشگرها با تویوتا و دیدن میراث ارزشمند این شرکت، یک موزه فوق‌العاده زیبا به اسم موزه صنعت و فناوری تویوتا راه‌اندازی شده است. 

ناگفته پیداست که این موزه چقدر می‌تواند برای علاقمندان به ماشین از جمله دلبستگان برند تویوتا، جذاب باشد. موزه تویوتا شامل غرفه‌های مختلفی می‌شود که غرفه ماشین‌آلات نساجی، غرفه اتومبیل، تکنولند و ساختمان گروه تویوتا مهم‌ترین آنها به شمار می‌آیند. 

 • قیمت بلیط موزه فناوری تویوتا: بزرگسال ۱۰۰۰ ین، بالای ۶۵ سال 600 ین، دانشجویان 600 ین، دانش‌آموزان 300 ین، کودکان 200 ین

موزه گیبلی (Ghibli Museum)

انیمیشن‌های گیبلی علاوه بر تمام شهرهای ژاپن، در بسیاری از شهرها و کشورهای خارجی هم به شهرت و محبوبیت زیادی رسیده‌اند و همین باعث شده اینجا به یکی از معروفترین موزه های ژاپن تبدیل شود. 

هنگام بازدید از این موزه می‌توانید در مرحله اول اصول ایجاد انیمیشن را یاد بگیرید و درباره چشم‌انداز تولید گیبلی، اطلاعات جدیدی به دست آورید. 

در این موزه، به کودکان هم خوش می‌گذرد؛ چرا که نمایشگاه‌های خاصی برای کودکان فراهم شده‌اند تا آن‌ها هم سرگرم شوند و از موزه لذت ببرند.

 • مکان موزه گیبلی: توکیو
 • قیمت بلیط موزه گیبلی: بزرگسالان 1000 ین، ۱۳ تا ۱۸ سال ۷۰۰ ین، ۷ تا ۱۲ سال 400 ین، ۴ تا ۶ سال ۱۰۰ ین، کوچک‌تر از ۴ سال رایگان

جمع‌بندی

شاید موزه‌ها جزو اولین انتخاب‌های همه گردشگران در سفر نباشد و با خودتان بگویید موزه جایی حوصله‌سربر است؛ اما فراموش نکنید بازدید از موزه‌ها می‌تواند نگاه شما را به فرهنگ و مردم کشور مقصد، عمیق‌تر کند. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد سفر به ژاپن دارید، حداقل یکی دوتا از بهترین موزه های ژاپن را در برنامه‌تان بگذارید و با حوصله از آن‌ها بازدید کنید تا سفرتان لذت‌بخش‌تر شود. اگر هم از معروفترین موزه های ژاپن بازدید کرده‌اید، خوشحال می‌شویم تجربه‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

سؤالات متداول

 1. اولین موزه ژاپن چه نام دارد؟ موزه ملی توکیو 
 2. مشهورترین موزه ژاپن درباره جنگ کدام است؟ موزه یادبود صلح در شهر هیروشیما 
 3. جذاب‌ترین موزه ژاپن برای علاقه‌مندان خودرو کدام است؟ موزه فناوری و صنعت تویوتا در شهر ناگویا 
 4. بهترین موزه ژاپن برای آشنایی با تاریخ آن کدام است؟ موزه ادو در شهر توکیو 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید