تور کنیا

نگاه کلی به تور کنیا

اطلاعات تور کنیا

۱۵ الی ۲۷ شهریور

$ ۲۳۵۰
 • در حال ثبت نام
 • بلیط از تهران ۴۰ میلیون تومان
 • بخش اول : نایروبی نایواشا ماسای مارا
 • 1390 دلار
 • بخش دوم: پارک ملی ساوو سواحل مومباسا
 • ۹۶۰ دلار
تکمیل ظرفیت

۱۱ الی ۲۳ مهر

$ ۲۳۵۰
 • در حال ثبت نام
 • بلیط از تهران ۴۰ میلیون تومان
 • بخش اول : نایروبی نایواشا ماسای مارا
 • 1390 دلار
 • بخش دوم: پارک ملی ساوو سواحل مومباسا
 • ۹۶۰دلار
در حال ثبت نام

هزینه تور کنیا

۱۳۹۰ دلار

هزینه بخش اول: پارک ملی ماسای مارا ، دریاچه نایواشا ، نایروبی + بلیط + ویزا

96۰ دلار

هزینه بخش دوم :(اختیاری):
پارک ملی ساوو و سواحل مومباسا

۶۵ دلار

ویزای کنیا

۳۱ میلیون تومان

حدود هزینه بلیط

خدمات تور کنیا

سافاری کنیا بامبو اکوتور

جذابیتهای تور کنیا

 • سافاری در دل ساوانا های قلب آفریقا و لمس حیوانات وحش بینظیر آن در معروفترین پارک ملی دنیا ، ماسای مارا
 • دیدار از قبایل بدوی ماسایی و آشنایی با آداب و رسومشان
 • دیدن پنج حیوان بزرگ آفریقا ، شیر ، پلنگ ، کرگدن ، فیل ها ، زرافه ها ، وایلد بیست ها و زبراها
 • بازدید از بزرگترین پارک ملی کنیا پارک ساوو و اقامت در یکی از خاصترین لوژهای منطقه
 • قایق سواری در کنار اسب های آبی و عقاب های ماهیگیر بر روی دریاچه زیبای نایواشا
 • امکان پیاده روی و دوچرخه سواری در دل این پارک و لمس نزدیک حیات وحش
 • بازدید از مرکز نگهداری زرافه های نایروبی
 • شهرگردی در نایروبی

برنامه تور کنیا

روز اول :

 

ساعت 1 بامداد با پروازی امارات به سمت دبی پرواز خواهیم کرد پس از توقفی دو ساعته به سمت نایروبی پرواز خواهیم کرد. پس از 5 ساعت پرواز در ساعت 13:30 به نایروبی پایتخت کنیا خواهیم رسید. پس از انجام پروسه فرودگاهی راهی مرکز نگهداری زرافه های نایروبی خواهیم شد و پس از آن به سمت هتل 5 ستاره مان در این شهر خواهیم رفت تا امشب را استراحت کنیم.

مرکز نگهداری زرافه های نایروبی

روز دوم:

صبح زود راهی پارک ملی ماسای مارا خواهیم شد. و حوالی ظهر به لوژمان خواهیم رسید. پس از نهار و استراحت ساعت ۴ عصر برای مشاهده حیات وحش منطقه راهی داخل پارک خواهیم شد و تا غروب به گشت خود ادامه میدهیم. در این پارک می‌توانیم به ملاقات حیات وحش کنیا و البته ۵ حیوان بزرگ آفریقا (Big5) برویم.

تور کنیا

روز سوم:

روز دوم را به‌طور کامل در پارک ملی گشت خواهیم زد تا صحنه‌های بی‌نظیری که تا پیش از این تنها در فیلم‌های مستند دیده‌ایم را از نزدیک لمس کنیم؛ گله‌های میلیونی حیوانات که در سراسر دشت قدم می‌زنند، صحنه‌های شکار، حیات وحش بی‌نظیر و غیره. ظهر به کنار رودخانه مارا و همینطور مرز تانزانیا خواهیم رفت و بعدازظهر به لوژ ۵ ستاره خود باز برمی‌گردیم.

توله شیر در ماسای مارا

روز چهارم:

بعد از صرف صبحانه، به سمت دریاچه نایواشا حرکت می‌کنیم، اما پیش از خروج از منطقه به‌سراغ یکی از قبایل ماسایی می‌رویم و با فرهنگ و روش زندگی شگفت‌انگیزشان آشنا خواهیم شد و در کنارشان خواهیم رقصید. سپس حرکت خود را به‌سمت دریاچه نایواشا ادامه خواهیم داد و عصر به لوژ ۵ ستاره خود در حاشیه این دریاچه زیبا می‌رسیم.

روز پنجم:

صبح پس از صرف صبحانه، علاقه‌مندان می‌توانند به‌صورت اختیاری برای بازدید از پارک ملی هلز گیت راهی شوند؛ در این پارک، می‌توانید با دوچرخه از میان حیوانات گذر کنید. عصر با قایق به دریاچه خواهیم رفت تا طبیعت و حیات وحش منحصر‌به‌فرد آن را تماشا کنیم و اگر شانس با ما یار باشد، صحنه شکار عقاب را ببینیم.

دریاچه نایواشا کنیا

روز ششم (پایان بخش اول):

صبح پس از صرف صبحانه با این منطقه خداحافظی خواهیم کرد و به سمت پایتخت باز خواهیم گشت. عصر را برای گشت در مراکز خرید وقت سپری خواهیم کرد. در این قسمت، با همسفرانی که تنها در بخش اول سفر شرکت کرده بودند در ساعت ۲۳:۰۰ خداحافظی می‌کنیم و آماده بخش دوم سفر خواهیم شد.

روز هفتم:(بخش دوم)

صبح پس از صرف صبحانه راهی بزرگ‌ترین پارک ملی کنیا خواهیم شد پس از ۶ ساعت حوالی ظهر به یکی از خاص‌ترین اکولوژهای کنیا خواهیم رسید و ۲ شب را در آنجا سپری خواهیم کرد .

پارک ملی ساوو

روز هشتم:

صبح تا ظهر در پارک ملی ساوو سافاری خواهیم داشت تا به دنبال گونه های خاص این منطقه همچون دیک دیک ، کودو و فیلهای سرخ منطقه بگردیم. تنوع زیستی عالی به‌همراه وسعت بسیار این منطقه، امکان مشاهده گونه‌های بی‌همتایی از جانوران را فراهم می‌سازد.

گورخر در پارک ملی ساوو

روز نهم:

بعد از صرف صبحانه راهی شهر ساحلی مومباسا خواهیم شد و از سواحل استوایی این منطقه لذت خواهیم برد.

روز دهم و یازدهم:

در این روز به‌صورت آزاد می‌توانیم به گشت‌های دریایی همچون اسنورکلینگ و جت اسکی بپردازیم.

ساحل مومباسا

روز دوازدهم:

صبح پس از صرف صبحانه راهی راهی نایروبی خواهیم شد و منتظر پروازمان به دبی خواهیم شد. ساعت 16:30 با پرواز امارات به دبی خواهیم رفت و در ساعت 21 به فرودگاه این شهر میرسیم.

روز سیزدهم:

ساعت 4 صبح به فرودگاه امام خمینی خواهید رسید و در اینجا سفر پرخاطره مان به پایان خواهد رسید.

تقویم تور کنیا

نکات مهم تور کنیا

 

لوازم مورد نیاز تور کنیا

هتل های کنیا

نظرات همسفران

درباره کنیا

اگر عاشق حیات وحش هستید و می‌خواهید چند روزی را در دنیای حیوانات سپری کنید، کنیا یکی از بهترین مقاصد برای شما خواهد بود. این کشور در شرق قاره آفریقا قرار دارد و با دشت‌های وسیع، پارک‌های ملی بی‌نظیر، حیات وحش منحصر‌به‌فرد و سواحل زیبای اقیانوسی، از شما میزبانی خواهد کرد. پایتخت این کشور نایروبی است و جمعیت آن نیز تا سال ۲۰۲۰ میلادی حدود ۵۳ میلیون نفر برآورد شد.

کنیا به‌دلیل داشتن حیات وحش منحصربه‌فرد خود معروف است. سالانه بسیاری از گردشگران جهان برای دیدن حیوانات حیات وحش به‌ویژه ۵ حیوان بزرگ آفریقا (Big5) و البته تماشای مهاجرت بزرگ به این کشور سفر می‌کنند. علاوه بر حیات وحش، طبیعت زیبای این کشور و جاهای دیدنی طبیعی و زیبای آن مانند انواع پارک ملی، سواحل، دریاچه و رودخانه‌های دیدنی و البته مونت کنیا، بلندترین کوه در کنیا و دومین کوه بلند قاره آفریقا بر جذابیت کنیا می‌افزاید.

نکته دیگری که در تور کنیا شما را مجذوب خواهد کرد، مردم خونگرم و مهمان‌نواز این کشور است. همچنین از دیگر جذابیت‌های این کشور نیز می‌توان به قبیله جذاب ماسایی اشاره کرد که با فرهنگ متفاوت نسبت به مردم جهان دارند و در دنیای مدرن امروز، با سنت‌های دیرین خود زندگی می‌کنند. 

مردان ماسایی Massai men

بهترین زمان سفر به کنیا

کنیا آب‌وهوای معتدلی دارد و تقریبا در تمام طول سال می‌توان به این کشور سفر کرد. با این حال، بسیاری از علاقه‌مندان به حضور در تور کنیا، می‌خواهند درباره بهترین زمان سفر به کنیا بدانند. حقیقت آن است که بهترین زمان سفر به کنیا، متناسب با هدف شما از سفر به این کشور ممکن است متفاوت باشد.

مثلا اگر بخواهیم معیار آب‌و‌هوا را در نظر بگیریم، حد فاصل دو فصل بارانی و خشک کنیا، بهترین زمان سفر به کنیا از نظر آب و هوا خواهد بود. در واقع، به‌طور کلی ماه‌های نوامبر و دسامبر (آبان و آذر) و همچنین ژانویه (دی) بهترین زمان سفر به کنیا هستند. همچنین، خوب است بدانید که بازه ماه مارچ تا ژوئن میلادی (اواسط فروردین تا اواسط خرداد) فصل بارندگی بزرگ محسوب می‌شود و بازه ماه نوامبر تا دسامبر میلادی (آبان تا آذر) نیز فصل بارندگی کوچک است.

اگر می‌خواهید زمانی به این کشور سفر کنید که شاهد مهاجرت بزرگ حیات وحش این کشور باشید، از اوایل تابستان تا پایان مهر ماه بهترین زمان سفر به کنیا برای شما خواهد بود.

برای ثبت نام به شماره ۰۹۳۷۹۸۷۷۷۰۰ در واتس آپ پیام بدهید

مقالات مرتبط

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.