تور کنیا

نگاه کلی به تور کنیا

اطلاعات تور کنیا

این تور هشتمین تور کنیا در مجموعه بامبوست

۱۲ روز و 11 شب
بخش اول 1 الی 6 مرداد
بخش دوم تا 13 مرداد

بخش اول (پارک ملی ماسای مارا ،نایواشا ،نایروبی)
بخش دوم (پارک ملی ساوو ، سواحل مومباسا)

۳ از ۵

درجه سختی سفر

۵ ستاره

اقامت

خدمات تور کنیا

تور کنیا نوروز ۱۴۰۲

هزینه تور کنیا

۱42۰ دلار

هزینه بخش اول: پارک ملی ماسای مارا ، دریاچه نایواشا ، نایروبی + بلیط + ویزا

96۰ دلار

هزینه بخش دوم :(اختیاری):
پارک ملی ساوو و سواحل مومباسا

۶۵ دلار

ویزای کنیا

۳۳ میلیون تومان

حدود هزینه بلیط

جذابیتهای تور کنیا

  • سافاری در دل ساوانا های قلب آفریقا و لمس حیوانات وحش بینظیر آن در معروفترین پارک ملی دنیا ، ماسای مارا
  • دیدار از قبایل بدوی ماسایی و آشنایی با آداب و رسومشان
  • دیدن پنج حیوان بزرگ آفریقا ، شیر ، پلنگ ، کرگدن ، فیل ها ، زرافه ها ، وایلد بیست ها و زبراها
  • بازدید از بزرگترین پارک ملی کنیا پارک ساوو و اقامت در یکی از خاصترین لوژهای منطقه
  • قایق سواری در کنار اسب های آبی و عقاب های ماهیگیر بر روی دریاچه زیبای نایواشا
  • امکان پیاده روی و دوچرخه سواری در دل این پارک و لمس نزدیک حیات وحش
  • بازدید از مرکز نگهداری زرافه های نایروبی
  • شهرگردی در نایروبی

برنامه تور کنیا

روز اول :

ساعت ۱:۳۰ بامداد از فرودگاه امام خمینی با پرواز امارات سفر خود را آغاز می‌کنیم و ساعت ۳:۳۰ بامداد به فرودگاه دبی خواهیم رسید. پس از توقفی چند ساعته راهی نایروبی خواهیم شد و پس از ۵ ساعت پرواز ساعت ۱۳:۳۵ به وقت محلی وارد پایتخت کنیا خواهیم شد. بعد از ورود، برای خرید سیم کارت و چنج پول به شهر خواهیم رفت و از مرکز نگهداری زرافه‌های نایروبی دیدن می‌کنیم تا با بلندقامت‌ترین پستاندار زمین روبه‌رو شویم.

مرکز نگهداری زرافه های نایروبی

روز دوم :

صبح زود با خودروهای سافاری، به‌سمت پارک ملی ماسای مارا حرکت خواهیم کرد؛ یکی از بهترین و معروف‌ترین پارک‌های ملی دنیا. در این پارک می‌توانیم به ملاقات حیات وحش کنیا و البته ۵ حیوان بزرگ آفریقا (Big5) برویم.

تور کنیا

روز سوم :

روز سوم را به‌طور کامل در پارک ملی گشت خواهیم زد تا صحنه‌های بی‌نظیری که تا پیش از این تنها در فیلم‌های مستند دیده‌ایم را از نزدیک لمس کنیم؛ گله‌های میلیونی حیوانات که در سراسر دشت قدم می‌زنند، صحنه‌های شکار، حیات وحش بی‌نظیر و غیره. ظهر به کنار رودخانه مارا و همینطور مرز تانزانیا خواهیم رفت و بعدازظهر به لوژ ۵ ستاره خود باز برمی‌گردیم. ​

توله شیر در ماسای مارا

روز چهارم :

بعد از صرف صبحانه، به سمت دریاچه نایواشا حرکت می‌کنیم، اما پیش از خروج از منطقه به‌سراغ یکی از قبایل ماسایی می‌رویم و با فرهنگ و روش زندگی شگفت‌انگیزشان آشنا خواهیم شد و در کنارشان خواهیم رقصید. سپس حرکت خود را به‌سمت دریاچه نایواشا ادامه خواهیم داد و عصر به لوژ ۵ ستاره خود در حاشیه این دریاچه زیبا می‌رسیم.

روز پنجم :

صبح پس از صرف صبحانه، علاقه‌مندان می‌توانند به‌صورت اختیاری برای بازدید از پارک ملی هلز گیت راهی شوند؛ در این پارک، می‌توانید با دوچرخه از میان حیوانات گذر کنید. عصر با قایق به دریاچه خواهیم رفت تا طبیعت و حیات وحش منحصر‌به‌فرد آن را تماشا کنیم و اگر شانس با ما یار باشد، صحنه شکار عقاب را ببینیم.

روز ششم(پایان بخش اول):

صبح پس از صرف صبحانه با این منطقه خداحافظی خواهیم کرد و به سمت پایتخت باز خواهیم گشت. عصر را برای گشت در مراکز خرید وقت سپری خواهیم کرد. در این قسمت، با همسفرانی که تنها در بخش اول سفر شرکت کرده بودند در ساعت ۲۳:۰۰ خداحافظی می‌کنیم و آماده بخش دوم سفر خواهیم شد.

روز هفتم :

صبح پس از صرف صبحانه راهی بزرگ‌ترین پارک ملی کنیا خواهیم شد. عصر به یکی از خاص‌ترین اکولوژهای کنیا خواهیم رسید. ۲ شب را آنجا سپری خواهیم کرد و همچنین، سافاری شبانه را نیز در این پارک تجربه می‌کنیم.

پارک ملی ساوو

روز هشتم :

روز هشتم را به‌طور کامل برای گشت در پارک وقت خواهیم داشت تا از دیدن حیات وحش این پارک بی‌نظیر لذت ببریم. تنوع زیستی عالی به‌همراه وسعت بسیار این منطقه، امکان مشاهده گونه‌های بی‌همتایی از جانوران را فراهم می‌سازد.

روز نهم:

بعد از صرف صبحانه راهی شهر ساحلی مومباسا خواهیم شد و از سواحل استوایی این منطقه لذت خواهیم برد.

روز دهم و یازدهم :

در این روز به‌صورت آزاد می‌توانیم به گشت‌های دریایی همچون اسنورکلینگ و جت اسکی بپردازیم.

روز دوازدهم:

پیش از  ظهر با پرواز به نایروبی باز خواهیم گشت تا برای برگشت به ایران آماده شویم. ساعت ۱۶:۰۰ به سمت دبی پرواز خواهیم کرد و ساعت ۲۲:۰۰ به فرودگاه این شهر می‌رسیم؛ ۴ ساعت در این فرودگاه توقف خواهیم داشت.

روز سیزدهم:

ساعت ۱:۲۰ بامداد به سمت ایران پرواز می‌کنیم و ساعت ۴ صبح به تهران می‌رسیم و با خاطراتی که هیچ‌وقت از ذهنمان فراموش نخواهد شد تور کنیا را به پایان می‌رسانیم.

تقویم تور کنیا

نکات مهم تور کنیا

لوازم مورد نیاز تور کنیا

هتل های کنیا

نظرات همسفران

درباره کنیا

اگر عاشق حیات وحش هستید و می‌خواهید چند روزی را در دنیای حیوانات سپری کنید، کنیا یکی از بهترین مقاصد برای شما خواهد بود. این کشور در شرق قاره آفریقا قرار دارد و با دشت‌های وسیع، پارک‌های ملی بی‌نظیر، حیات وحش منحصر‌به‌فرد و سواحل زیبای اقیانوسی، از شما میزبانی خواهد کرد. پایتخت این کشور نایروبی است و جمعیت آن نیز تا سال ۲۰۲۰ میلادی حدود ۵۳ میلیون نفر برآورد شد.

کنیا به‌دلیل داشتن حیات وحش منحصربه‌فرد خود معروف است. سالانه بسیاری از گردشگران جهان برای دیدن حیوانات حیات وحش به‌ویژه ۵ حیوان بزرگ آفریقا (Big5) و البته تماشای مهاجرت بزرگ به این کشور سفر می‌کنند. علاوه بر حیات وحش، طبیعت زیبای این کشور و جاهای دیدنی طبیعی و زیبای آن مانند انواع پارک ملی، سواحل، دریاچه و رودخانه‌های دیدنی و البته مونت کنیا، بلندترین کوه در کنیا و دومین کوه بلند قاره آفریقا بر جذابیت کنیا می‌افزاید.

نکته دیگری که در تور کنیا شما را مجذوب خواهد کرد، مردم خونگرم و مهمان‌نواز این کشور است. همچنین از دیگر جذابیت‌های این کشور نیز می‌توان به قبیله جذاب ماسایی اشاره کرد که با فرهنگ متفاوت نسبت به مردم جهان دارند و در دنیای مدرن امروز، با سنت‌های دیرین خود زندگی می‌کنند. 

 

بهترین زمان سفر به کنیا

کنیا آب‌وهوای معتدلی دارد و تقریبا در تمام طول سال می‌توان به این کشور سفر کرد. با این حال، بسیاری از علاقه‌مندان به حضور در تور کنیا، می‌خواهند درباره بهترین زمان سفر به کنیا بدانند. حقیقت آن است که بهترین زمان سفر به کنیا، متناسب با هدف شما از سفر به این کشور ممکن است متفاوت باشد.

مثلا اگر بخواهیم معیار آب‌و‌هوا را در نظر بگیریم، حد فاصل دو فصل بارانی و خشک کنیا، بهترین زمان سفر به کنیا از نظر آب و هوا خواهد بود. در واقع، به‌طور کلی ماه‌های نوامبر و دسامبر (آبان و آذر) و همچنین ژانویه (دی) بهترین زمان سفر به کنیا هستند. همچنین، خوب است بدانید که بازه ماه مارچ تا ژوئن میلادی (اواسط فروردین تا اواسط خرداد) فصل بارندگی بزرگ محسوب می‌شود و بازه ماه نوامبر تا دسامبر میلادی (آبان تا آذر) نیز فصل بارندگی کوچک است.

اگر می‌خواهید زمانی به این کشور سفر کنید که شاهد مهاجرت بزرگ حیات وحش این کشور باشید، از اوایل تابستان تا پایان مهر ماه بهترین زمان سفر به کنیا برای شما خواهد بود.

برای ثبت نام به شماره ۰۹۳۷۹۸۷۷۷۰۰ در واتس آپ پیام بدهید

مقالات مرتبط

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.