جذابیت های تور شمالگان شفق قطبی

🌌 دیدار از پدیده مسحور کننده شفق قطبی

🌌 فرصت اقامت در ایگلو های شیشه ای

🔅 تجربه ی سورتمه سواری با سگ های هاسکی

🌊 بازدید از شمالی ترین روستای روسیه  Teriberka  و ساحل دریای Barents و ساحل تخم اژدها معروف به لبه دنیا

🌌 دیدار با قدیمی ترین مردمان شمالگان ، قوم سامی

🦌 تجربه سورتمه سواری با گوزن های قطبی

💮 امکان تجربه اسنوموبیل سواری حرفه ای در کوه های روسیه

❄️ بازدید از شهر Kirovsk و دهکده یخی Snow village

💮 بازدید از کشتی یخ شکن لنین؛ اولین کشتی یخ شکن هسته ای دنیا

🌉 شهرگردی در مورمانسک ، مسکو 

هزینه تور شفق قطبی مورمانسک

گروه اول : 5 الی 12 بهمن 1403

$ 1550
  • بلیط رفت و برگشت حدود ۱۲ میلیون تومان
  • 6 شب هتل ۴ ستاره و ۱ شب ایگلو (۴نفره)
  • هزینه اتاق سینگل : 1900$
  • هزینه ویزا ۱۳۰$

گروه دوم: 15 الی 22 بهمن 1403

$ 1550
  • بلیط رفت و برگشت حدود ۱۲ میلیون تومان
  • 6 شب هتل ۴ ستاره و ۱ شب ایگلو (۴نفره)
  • هزینه اتاق سینگل : 1900$
  • هزینه ویزا ۱۳۰$

تایم لپس از شفق قطبی که در سفر بهمن۱۴۰۰ در کنار همسفران شمالگان بامبو دیدیم

برنامه تور شفق قطبی

روز اول :

صبح از فرودگاه امام به سمت مسکو پرواز خواهیم کرد. پس از انجام تشریفات فرودگاهی به سمت هتل ۴ ستاره مان در مرکز شهر مسکو خواهیم رفت . بعد از چک این و دریافت هتل ها برای گشت به گشت شهری از هتل خارج میشویم . ابتدا از متروی زیبای مسکو و چندین ایستگاه معروف آن بازدید میکنیم . سپس به پارک ودنخای خواهیم رفت . برای صرف شام به خیابان آربات قدیم سر میزنیم. و در پایان شب گشتی در میدان سرخ مسکو خواهیم داشت.

روز دوم:

امروز را تا عصر برای گشت در شهر وقت داریم . پس از صرف صبحانه به دیدار میدان سرخ مسکو ، نقطه صفر مسکو ، کلیسای سنت باسیل ، مقبره لنین و باغ الکساندر خواهیم رفت. عصر هنگام به سمت فرودگاه میرویم . تا بسمت بزرگترین شهر بالای مدار قطبی شهر مورمانسک پرواز کنیم پس از نزدیک به ۲ ساعت پرواز به این شهر میرسیم و به سمت هتل ۴ ستاره مان در مورمانسک خواهیم رفت. پس از صرف شام در صورت مهیا بودن شرایط برای دیدن شفق قطبی برای گشت به بیرون از شهر میرویم و نیمه شب به هتل بازمیگردیم.

روز سوم:

 

صبح زود پس از صرف صبحانه به سمت روستای تربریکا شمالی ترین منطقه مسکونی روسیه که در ساحل دریای بارنتز و اقیانوس منجمد شمالیست میرویم . جایی که ملقب به لبه دنیاست.
پس از صرف نهار به سمت ساحل تخم اژدها میرویم و از دیدن آبهایی که به سوی قطب شمال میروند لذت ببریم . این ساحل بخاطر داشتن سنگ هایی بزرگ به این اسم مشهور شده. عصر هنگام به مورمانسک باز میگردیم. در صورت مهیا بودن شرایط برای دیدن شفق به بیرون از شهر میرویم.

تریبرکا مورمانسک تور شفق
ساحل تخم اژدها تریبرکا

روز چهارم:

امروز به سمت شهر کیروفسک خواهیم رفت تا به دیدن یکی از دست سازه های عجیب سر بزنیم ، دهکده یخی یا snow village پر شده از سازه ها و مجسمه هایی که هرکدام هنرمندانه طراحی شده.
علاوه براین دوستان علاقمند میتوانند با پرداخت هزینه در میان کوه های خیبینی به اسنوموبیل سواری مشغول شوند.
در راه برگشت در صورتی که شرایط هوایی مناسب باشد برای گشت شکار شفق در مسیر توقفی خواهیم داشت.

روز پنجم:

امروز به سمت یکی از هاسکی پارک های منطقه میرویم تا تجربه سورتمه سواری با هاسکی همچون مردم شمالگان را لمس کنیم. پس از آن به  دیدار اقوام سامی قدیمی ترین اقوام مناطق شمالگان و لاپلاند میرویم تا با آداب و رسوم و فرهنگ آنها آشنا بشویم و از نزدیک با گوزن های قطبی دیدار کنیم . 

دهکده سامی مورمانسک و گوزن قطبیدهکده سامی مورمانسک
دهکده سامی مورمانسک و گوزن قطبی
دهکده سامی مورمانسک
دهکده سامی مورمانسک
سگ هاسکی مورمانسک
سورتمه سواری در شمالگان تور شفق قطبی

روز ششم :

 

امروز پس از دیدار از مجسمه آلیوشا مهمترین نشان شهر مورمانسک که یادگار سربازان کشته شده در جنگ جهانی دوم و کشتی لنین که اولین کشتی اتمی دنیاست دیدن میکنیم. سپس به سمت ایگلو های شیشه ای خودمان خواهیم رفت تا تجربه متفاوتی از اقامت را در این ایگلو ها داشته باشیم. و شب شفق را از درون اقامتگاه خودمان نگاه خواهیم کرد.

ایگلو شیشه ای مورمانسک

روز هفتم :

 

صبح پس از صرف صبحانه به سمت فرودگاه خواهیم رفت تا به مسکو پرواز کنیم. عصر امروز را فرصت دارید تا در مسکو گشت بزنید.

روز هشتم:

صبح پس از صرف صبحانه راهی فرودگاه خواهیم شد و حوالی ظهر به سمت ایران پرواز خواهیم کرد و در 4 عصر این روز به تهران خواهیم رسید و در اینجا سفر خاص و عجیبمان با خاطرات فراوان به پایان می رسید.

نکات مهم تور شفق قطبی

خدمات تور شفق قطبی مورمانسک

لوازم مورد نیاز

نظر همسفران تور شمالگان شفق قطبی مورمانسک

برای ثبت نام در برنامه ها میتوانید با شماره ۰۹۳۷۹۸۷۷۷۰۰ در تماس باشید.

درباره شفق قطبی

شفق‌ قطبی یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. که در آن نورهای رنگین و متحرک در آسمان شب پیدا میشوند . این پدیده معمولاً در عرض‌های نزدیک به قطب های زمین بر اثر برخورد ذرات باردارِ بادِ خورشیدی و یونیزه شدن مولکول‌های موجود در یونوسفر زمین به وجود می‌آید. قبایل سرپوخست کانادایی این پدیده را رقص ارواح مینامند.

بهترین مکان برای دیدن شفق قطبی مناطق بالاتر از مدار 67 درجه که مدار قطبی خوانده میشود است. این پدیده را میتوانید در مناطق شمالی مناطق لاپلند شامل روسیه ، نروژ ، فنلاند و کانادا و ایسلند مشاهده کرد. همینطور در مناطق جنوب استرالیا در منطقه تاسمانی مشاهده کرد.

قابل دسترس ترین منطقه برای دیدن پدیده شفق برای ایرانیان منطقه مورمانسک درشمال غرب روسیه است که میتوان علاوه بر دیدن صحنه رویایی شفق قطبی به فعالیت های جذابی همچون سورتمه سواری ، اسنوموبیل و رفتن به شمالی ترین ساحل خشکی زمین در ساحل روستای تربریکا یادکرد.

شفق قطبی عکس از شهروز اسماعیلی

مقالات مرتبط