تور نپال

درباره نپال

شاید اولین تصویری که از شنیدن نام کشور نپال ، برای شما تداعی شود ، تصویر و نام قله اورست بام دنیا و رشته کوه هیمالیا باشد ولی نپال تنها هیمالیا نیست .
نپال کشوری کوهستانی است که هیمالایا مرتفع ترین کوه جهان بخش وسیعی از آن را تشکیل می دهد از شمال به چین و از جنوب و غرب و شرق توسط هند احاطه شده . بواسطه قرار گرفتن در میان این دو کشور ، هم از نظر نژادی و هم از نظر فرهنگی تا حدود زیادی مخلوطی از هر دوی این کشورهاست .
۳۵% از جمعیت ۳۰ میلیون نفری نپال در شهرها و بقیه در کوه ها زندگی می کنند. شهر کاتماندو که پایتخت کشور نپال است، با داشتن حدود ۵ میلیون نفر، پرجمعیت تین شهر این کشور می باشد. آب و هوای کشور نپال در نواحی بلند و مرتفع معتدل و در نواحی بسیار مرتفع سرد می باشد. بلندترین نقطه این کشور قله اورست است.
بهترین زمان برای سفر به این کشور فصل بهار و پاییز است ، فصل تابستان بخاطر بارندگی های موسمی و فصل زمستان بخاطر سرمای شدید به هیچ عنوان مناسب سفر به این کشور نیست.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر در مورد نپال میتوانید به مقاله "نپال کجاست" مراجعه کنید.

میدان دوربار بختاپور

اطلاعات تور نپال

۱۰ روز - ۲۸ اسفند الی ۹ فروردین

مدت برنامه

۳ از ۵

درجه سختی سفر

۳، ۴ و ۵ ستاره

اقامت

جذابیت های تور نپال

 • چشم انداز بی نظیر هیمالیا، بلندترین رشته کوه جهان
 • تجربه حضور در معابد  بودایی و آشنایی با آیین های مذهبی شان
 • حضور در روستای تاریخی بندیپور در دامنه های ماناسلو
 • طبیعت گردی در پارک ملی چیتوان، یکی از خاص ترین و غنی ترین ذخایر حیات وحش آسیا
 • سافاری در عمق جنگل در جستجوی کرگدن سفید آسیایی و ببر
 • کانوسواری در رودخانه رپتی و تماشای تمساح ها و پرندگان
 • دیدار از قصرهای سنگی و بناهای شهر تاریخی بختاپور
 • اقامت در شهر زیبای پخارا در کنار دریاچه فیوا
 • تماشای منظره بی نظیر طلوع آفتاب بر فراز کوهستان آناپورنا در ارتفاعات سارانگوت
 • فرصت برای پرواز با پاراگلایدر در یکی از معروف ترین سایت های پروازی جهان در پخارا
 • خرید از بازار تامیل کاتماندو، بزرگترین بازار وسایل و پوشاک کوهنوردی و طبیعت گردی در جهان

 

هزینه تور نپال

930 دلار

هزینه سفر

50 دلار

ویزای نپال

37 میلیون تومان

هزینه بلیط از تهران

23 میلیون تومان

هزینه بلیط از شیراز

برنامه تور نپال

روز اول: ۲۸ اسفند - شروع برنامه

ساعت ۱۴:۴۰ از فرودگاه امام با پرواز ایرعربیا به سمت شارجه پرواز میکنیم در این فرودگاه استاپی ۱۰ ساعته خواهیم داشت.

روز دوم : ۲۹ اسفند - سلام کاتماندو

ساعت 0۳:۴0 به سمت کاتماندو پایتخت کشور نپال پرواز خواهیم کرد و در ساعت 09:20 وارد فرودگاه این شهر خواهیم شد.

پس از انجام امور فرودگاهی و تهیه سیم کارت در فرودگاه به سمت هتل ۴ ستاره مان خواهیم رفت که در محله تامیل در بافت تاریخی شهر قرار دارد . عصر امروز رو وقت دارید تا در محله تامیل گشت بزنید.

روز سوم: ۱ فروردین - ترانسفر به چیتوان - رافتینگ

صبح زود پس از صرف صبحانه به سمت پارک ملی چیتوان حرکت می‌کنیم.

در مسیر برای تجربه رافتینگ توقف خواهیم داشت تا با قایق های خودمان چندساعتی را در رودخانه خروشان تریشولی رافتینگ را تجربه کنیم. عصر پس از صرف نهار به مسیر خودمان ادامه خواهیم داد تا به لوژمان در حاشیه پارک ملی چیتوان برسیم و استراحت کنیم.

روز چهارم: ۲ فروردین - سافاری در چیتوان

پس از صرف صبحانه به گشت با جیپ سافاری در داخل پارک ملی چیتوان و تماشای حیات وحش خواهیم پرداخت و در این گشت شانس مشاهده کرگدن هندی و ببر را داریم. عصر به مرکز نگهداری فیل ها خواهیم رفت و پس از بازگشت به لوژ مراسم رقص محلی مردم روستای تارو را خواهیم دید تا با گوشه ای از فرهنگ این منطقه آشنا بشیم.

روز پنجم: ۳ فروردین - پخارا

صبح پس از صبحانه به قایق سواری در حاشیه چیتوان تجربه کنیم سپس به سمت شهر زیبای پخارا حرکت می‌کنیم. سرتاسر مسیر از کنار رودخانه زیبای تروشیلی می‌گذرد و نمای قلل با شکوه هیمالیا را در پس زمینه خواهیم داشت .

 

در مسیر از دریاچه بگناس دیدن خواهیم کرد و عصر به شهر زیبای پخارا و دریاچه زیبای آن فیوا خواهیم رسید. میتوانید شب را در کافه های لیک ساید و یا مغازه های رنگارنگ آن بگذرانید.

روز ششم: ۴ فروردین - بازدید از معبد صلح و دریاچه فیوا

پس از صرف صبحانه راهی موزه ملی و کوهنوردی پخارا میشویم تا تاریخ کشور و صعودهای جذاب هیمالیا را باهم مرور کنیم.

پس از آن به بلندای کوه مشرف به دریاچه فیوا خواهیم رفت تا به بنای زیبای معبد صلح جهانی سر بزنیم. عصر پس از برگشت به کنار دریاچه با قایق به روی آن خواهیم رفت.

روز هفتم: ۵ فروردین - طلوع خورشید در سارانکوت - پاراگلایدینگ و هلکوپتر سواری - حرکت به سمت روستای بندیپور

صبح زود به سمت ارتفاعات سارانکوت می رویم تا به تماشای طلوع آفتاب در قلل ۸۰۰۰ متری را ببینیم. بعد از بازگشت به هتل و صرف صبحانه همسفران علاقمند میتوانند از یکی از محبوب ترین خاص ترین تفریحات این منطقه سر بزنن یعنی پاراگلاید بر فراز دریاچه فیوا با مناظر کوه های هیمالیا . همچنین همسفران علاقمند میتوانند با هلیکوپتر به بیس کمپ قلل هیمالیا بروند.


ظهر پس از صرف نهار به سمت شرق بازمیگردیم اما امشب را در روستای بندیپور میگذرانیم . روستایی تاریخی با مردمی صمیمی که چشم اندازهای قله های هشت هزاری را در خود جا داده.

روز هشتم: ۶ فروردین - بازگشت به کاتماندو

صبح این روز به سمت کاتماندو بازخواهیم گشت و حوالی عصر به هتلمان میرسیم . عصر فرصت کافی دارید تا در بازار تامیل گشت بزنید و از میدان دوربار کاتماندو دیدن کنیم.

روز نهم: ۷ فروردین - گشت شهری کاتماندو

صبح پس از صرف صبحانه به گشت کامل کاتماندو خواهیم پرداخت شامل بازدید از از معبد میمون ها Swayambhu ، بازدید از معبد بودایی بودانات و معبد مرده سوزی  پاشوپاتینات Pashupatinath . بعدازظهر وقت آزاد برای گشت در کاتماندو خواهیم داشت. علاقمندان میتوانند از میدان دوربار کاتماندو و کوماری غار (خانه الهه زنده نپالی ها کوماری) دیدن کنند.

روز دهم: ۸ فروردین - گشت بختاپور

صبح تا عصر را برای گشت در شهر تاریخی بختاپور گشت میزنیم. فرصت داریم و ساعت ۱۹ پس از صرف شام راهی فرودگاه خواهیم شد تا در ساعت ۲۲:۴۰ از کشور دوست داشتنی نپال خداحافظی کنیم.

روز یازدهم: ۹ فروردین - خداحافظ نپال

ساعت ۱:۲۰ بامداد وارد فرودگاه شارجه خواهیم شد و پس از ۸ ساعت توقف ساعت ۹:۲۵ به سمت ایران پرواز خواهیم کرد و ساعت ۱۰:۵۵ به ایران وارد خواهیم شد. و سفر خاصمان با خاطراتی متفاوت به پایان میرسد.

تقویم تور نپال

تقویم تور مهر نپال

نکات مهم تور نپال

خدمات تور نپال

لوازم مورد نیاز تور نپال

هتل های نپال

برای ثبت نام به شماره ۰۹۳۷۹۸۷۷۷۰۰ در واتس آپ پیام بدهید

مقالات مرتبط

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.