تور نپال

اطلاعات تور نپال

۱۰ روز - ۲۲ الی ۳۱ شهریور

مدت برنامه

۳ از ۵

درجه سختی سفر

جذابیت های تور نپال

 • تماشای چشم‌انداز بی‌نظیر هیمالیا، بلندترین رشته کوه جهان
 • تجربه حضور در معابد بودایی و آشنایی با آیین‌های مذهبی بودایی
 • حضور در روستای تاریخی بندیپور در دامنه‌های ماناسلو
 • طبیعت گردی در پارک ملی چیتوان، یکی از خاص‌ترین و غنی‌ترین ذخایر حیات وحش آسیا
 • سافاری در عمق جنگل در جستجوی کرگدن سفید آسیایی و ببر
 • کانو سواری در رودخانه رپتی و تماشای تمساح‌ها و پرندگان
 • دیدار از قصرهای سنگی و بناهای شهر تاریخی بختاپور
 • اقامت در شهر زیبای پخارا در کنار دریاچه فیوا
 • تماشای منظره بی‌نظیر طلوع آفتاب بر فراز کوهستان آناپورنا در ارتفاعات سارانگوت
 • پرواز با پاراگلایدر در یکی از معروف‌ترین سایت‌های پروازی جهان، در پخارا
 • خرید از بازار تامیل کاتماندو، بزرگ‌ترین بازار وسایل و پوشاک کوهنوردی و طبیعتگردی در جهان
میدان دوربار بختاپور

هزینه تور نپال

۹۹۰ دلار

هزینه سفر

50 دلار

ویزای نپال

21 میلیون تومان

هزینه بلیط از تهران ، شیراز و مشهد

برنامه تور نپال

روز اول: شروع برنامه

ساعت 11:35 از فرودگاه امام خمینی تهران با پرواز «ایرعربیا» به سمت شارجه پرواز می‌کنیم. پس از 2 ساعت توقف به سمت کاتماندو پایتخت کشور نپال پرواز خواهیم کرد و در ساعت ۲۲:۴۰ به وقت محلی وارد فرودگاه این شهر خواهیم شد و پس از انجام امور فرودگاهی راهی هتل ۴ ستاره مان در محله تامیل کاتماندو خواهیم شد. تا استراحت کنیم

روز دوم : سلام کاتماندو

صبح پس از صرف صبحانه به گشت کامل کاتماندو خواهیم پرداخت شامل بازدید از از معبد میمون ها Swayambhu ، بازدید از معبد بودایی بودانات و معبد مرده سوزی  پاشوپاتینات Pashupatinath . بعدازظهر وقت آزاد برای گشت در کاتماندو خواهیم داشت.

روز سوم: ترانسفر به چیتوان - رافتینگ

صبح زود پس از صرف صبحانه به سمت پارک ملی چیتوان حرکت می‌کنیم.

در مسیر برای تجربه رافتینگ توقف خواهیم داشت تا با قایق های خودمان چندساعتی را در رودخانه خروشان تریشولی رافتینگ را تجربه کنیم. عصر پس از صرف نهار به مسیر خودمان ادامه خواهیم داد تا به لوژمان در حاشیه پارک ملی چیتوان برسیم و استراحت کنیم.

روز چهارم: سافاری در چیتوان

پس از صرف صبحانه به گشت با جیپ سافاری در داخل پارک ملی چیتوان و تماشای حیات وحش خواهیم پرداخت و در این گشت شانس مشاهده کرگدن هندی و ببر را داریم. عصر به مرکز نگهداری فیل ها خواهیم رفت و پس از بازگشت به لوژ مراسم رقص محلی مردم روستای تارو را خواهیم دید تا با گوشه ای از فرهنگ این منطقه آشنا بشیم.

روز پنجم: روستای بندیپور

صبح پس از صبحانه به قایق سواری در حاشیه چیتوان تجربه کنیم سپس به سمت شهر زیبای پخارا حرکت می‌کنیم. سرتاسر مسیر از کنار رودخانه زیبای تروشیلی می‌گذرد و نمای قلل با شکوه هیمالیا را در پس زمینه خواهیم داشت . ظهر به روستای تاریخی بندیپور خواهیم رسید. و به هتل ۳ ستاره مان خواهیم رفت. عصر راهی گشت روستا خواهیم شد تا در میان کوچه ها و مردمان صمیمی این روستا قدم بزنیم.

روز ششم: سلام پخارا

صبح پس از صرف صبحانه راهی شهر پخارا خواهیم شد و حوالی ظهر به شهر زیبای پخارا و دریاچه زیبای آن فیوا خواهیم رسید. میتوانید شب را در کافه های لیک ساید و یا مغازه های رنگارنگ آن بگذرانید.

روز هفتم: بازدید از معبد صلح و دریاچه فیوا

پس از صرف صبحانه راهی موزه ملی و کوهنوردی پخارا میشویم تا تاریخ کشور و صعودهای جذاب هیمالیا را باهم مرور کنیم.

پس از آن به بلندای کوه مشرف به دریاچه فیوا خواهیم رفت تا به بنای زیبای معبد صلح جهانی سر بزنیم. عصر پس از برگشت به کنار دریاچه با قایق به روی آن خواهیم رفت.

روز هشتم: تماشای طلوع خورشید در سارانکوت - پاراگلایدینگ و هلکوپتر سواری

صبح زود به سمت ارتفاعات سارانکوت می رویم تا به تماشای طلوع آفتاب در قلل ۸۰۰۰ متری را ببینیم. بعد از بازگشت به هتل و صرف صبحانه همسفران علاقمند میتوانند از یکی از محبوب ترین خاص ترین تفریحات این منطقه سر بزنن یعنی پاراگلاید بر فراز دریاچه فیوا با مناظر کوه های هیمالیا . همچنین همسفران علاقمند میتوانند با هلیکوپتر به بیس کمپ قلل هیمالیا بروند.

روز نهم: بازگشت به کاتماندو

صبح به سمت فرودگاه خواهیم رفت و با پروازی یک ساعته به شهر کاتماندو خواهیم رسید.پس از رسیدن به کاتماندو راهی شهر تاریخی بختاپور میشویم. پس از صرف نهار به هتل بازخواهیم گشت . عصر فرصت کافی دارید تا در بازار تامیل گشت بزنید و از میدان دوربار کاتماندو و کوماری غار (خانه الهه زنده نپالی ها کوماری) دیدن کنید. ساعت ۸ شب به سمت فرودگاه خواهیم رفت تا در ساعت ۲۲:۴۰ از کشور دوست داشتنی نپال خداحافظی کنیم.

روز دهم : خداحافظ نپال

ساعت ۱:۲۰ بامداد وارد فرودگاه شارجه خواهیم شد و پس از ۸ ساعت توقف ساعت ۹:۲۵ به سمت ایران پرواز خواهیم کرد و ساعت ۱۰:۵۵ به ایران وارد خواهیم شد. و سفر خاصمان با خاطراتی متفاوت به پایان میرسد.

تقویم تور نپال

تقویم تور مهر نپال

نکات مهم تور نپال

خدمات تور نپال

لوازم مورد نیاز تور نپال

هتل های نپال

برای ثبت نام به شماره ۰۹۳۷۹۸۷۷۷۰۰ در واتس آپ پیام بدهید

مقالات مرتبط

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.