جذابیت های تور شمالگان شفق قطبی و سیبری

🌌 دیدار از پدیده مسحور کننده شفق قطبی

❄️ تجربه عکاسی از این پدیده زیبا

🔅 تجربه ی سورتمه سواری با سگ های هاسکی و

🌊 بازدید از شمالی ترین روستای روسیه  Teriberka  و ساحل دریای Barents و ساحل تخم اژدها معروف به لبه دنیا

🌌 دیدار با قدیمی ترین مردمان شمالگان ، قوم سامی

🦌 تجربه سورتمه سواری با گوزن های قطبی

💮 امکان تجربه اسنوموبیل سواری حرفه ای در کوه های روسیه

❄️ بازدید از شهر Kirovsk و دهکده یخی Snow village

💮 بازدید از کشتی یخ شکن لنین؛ اولین کشتی یخ شکن هسته ای دنیا

🌉 شهرگردی در مورمانسک ، مسکو و سن پترزبورگ

🌉 بازدید از شهر ایکوتسک ، دریاچه بایکال بزرگترین دریاچه دنیا

❄️ راه رفتن بر روی دریاچه یخ زده بایکال و مناظر بی بدیل آن

 

اطلاعات تور شفق قطبی و سیبری

19 الی 30 بهمن

زمان برنامه

۵ از ۵

درجه سختی سفر

هتلهای ۴ ستاره در مسکو و مورمانسک و ۱ شب ایگلو شیشه ای

اقامت

هزینه تور شفق قطبی و سیبری

به زودی اعلام میشود

هزینه سفر

۱۳۰ دلار

ویزای روسیه

۱۳ میلیون

هزینه بلیط

تایم لپس از شفق قطبی که در سفر بهمن۱۴۰۰ در کنار همسفران شمالگان بامبو دیدیم

برنامه تور شفق قطبی و سیبری روسیه

روز اول :

صبح از فرودگاه امام به سمت مسکو پرواز خواهیم کرد. پس از انجام تشریفات فرودگاهی به سمت هتل ۴ ستاره مان در مرکز شهر مسکو خواهیم رفت . بعد از چک این و دریافت هتل ها برای گشت به گشت شهری از هتل خارج میشویم . ابتدا از متروی زیبای مسکو و چندین ایستگاه معروف آن بازدید میکنیم . سپس به پارک ودنخای خواهیم رفت . برای صرف شام به خیابان آربات قدیم سر میزنیم. و در پایان شب گشتی در میدان سرخ مسکو خواهیم داشت.

روز دوم:

امروز را تا عصر برای گشت در شهر وقت داریم . پس از صرف صبحانه به دیدار میدان سرخ مسکو ، نقطه صفر مسکو ، کلیسای سنت باسیل ، مقبره لنین و باغ الکساندر خواهیم رفت. عصر هنگام به سمت فرودگاه میرویم . تا بسمت بزرگترین شهر بالای مدار قطبی شهر مورمانسک پرواز کنیم پس از نزدیک به ۲ ساعت پرواز به این شهر میرسیم و به سمت هتل ۴ ستاره مان در مورمانسک خواهیم رفت. پس از صرف شام در صورت مهیا بودن شرایط برای دیدن شفق قطبی برای گشت به بیرون از شهر میرویم و نیمه شب به هتل بازمیگردیم.

روز سوم:

 

صبح زود پس از صرف صبحانه به سمت روستای تربریکا شمالی ترین منطقه مسکونی روسیه که در ساحل دریای بارنتز و اقیانوس منجمد شمالیست میرویم . جایی که ملقب به لبه دنیاست.
پس از صرف نهار به سمت ساحل تخم اژدها میرویم و از دیدن آبهایی که به سوی قطب شمال میروند لذت ببریم . این ساحل بخاطر داشتن سنگ هایی بزرگ به این اسم مشهور شده. عصر هنگام به مورمانسک باز میگردیم. در صورت مهیا بودن شرایط برای دیدن شفق به بیرون از شهر میرویم.

ساحل تخم اژدها

روز چهارم:

امروز به سمت شهر کیروفسک خواهیم رفت تا به دیدن یکی از دست سازه های عجیب سر بزنیم ، دهکده یخی یا snow village پر شده از سازه ها و مجسمه هایی که هرکدام هنرمندانه طراحی شده.
علاوه براین دوستان علاقمند میتوانند با پرداخت هزینه در میان کوه های خیبینی به اسنوموبیل سواری مشغول شوند.
در راه برگشت در صورتی که شرایط هوایی مناسب باشد برای گشت شکار شفق در مسیر توقفی خواهیم داشت.

روز پنجم:

امروز به سمت یکی از هاسکی پارک های منطقه میرویم تا تجربه سورتمه سواری با هاسکی همچون مردم شمالگان را لمس کنیم. پس از آن به  دیدار اقوام سامی قدیمی ترین اقوام مناطق شمالگان و لاپلاند میرویم تا با آداب و رسوم و فرهنگ آنها آشنا بشویم و از نزدیک با گوزن های قطبی دیدار کنیم . 

روز ششم :

امروز از مدار قطبی خداحافظی میکنیم و راهی سن پترزبورگ این شهر پر از تاریخ و قصه خواهیم شد. حوالی عصر پس از چک این در هتل گشت به داخل شهر میرویم و از خلیج فنلاند دیدن میکنیم.

روز هفتم :

امروز را بطور کامل برای گشت زنی در سن پترزبورگ وقت داریم . کلیسای سنت ایساک ، جزیزه پیتر اند پاول ، کانال نوا ، پل متحرک ، کلیسای جامع کازان و ... از جمله برنامه هاییست که میتوانیم در این روز به آن سر بزنیم.

سن پترزبورگ

روز هشتم:

صبح زود با دوستانی که در بخش اول سفر شرکت کردند خداحافظی میکنیم و با پرواز راهی مسکو خواهند شد و به سمت ایران پرواز خواهند کرد.

همسفران بخش دوم تا ظهر فرصت گشت در شهر را دارند و عصر راهی فرودگاه خواهیم شد تا به سمت سیبری برویم . ابتدا به سمت مسکو پرواز میکنیم و پس از توقفی دو ساعته در مسکو سیبری پرواز خواهیم کرد و پس از توقفی ۲ ساعت در مسکو به سمت ایرکوتسک مرکز و بزرگترین شهر سیبری در نزدیک مرز مغولستان پرواز میکنیم.

روز نهم:

ساعت 4:45 صبح به فرودگاه ایرکوتسک میرسیم(اختلاف ساعت سیبری با مسکو 5 ساعت است). پس از رسیدن به این شهر راهی جزیره اولخون خواهیم شد. برای رسیدن به این جزیره که در میانه دریاچه بایکال قرار دارد ۵ ساعت در جادههای یخ زده سیبری راه داریم . پس از رسیدن به ساحل دریاچه بایکال با خودرو های UAZ به روی دریاچه یخ زده بایکال خواهیم رفت . ابتدا در قسمت جنوبی جزیره به سراغ حباب های حبس شده در دل دریاچه میرویم و بعد به سمت کلبه های خودمان در جزیره میرویم تا شب را دراینجا سپری کنیم.

 

Baikal in winter دریاچه یخ زده بایکال
دریاچه بایکال Baikal lake

روز دهم:

صبح پس از چک اوت از اقامتگاهمان به سمت جنوب شمال دریاچه یخی میرویم تا غارهای یخی و صخره شمن را ببنیم . ظهر پس از صرف نهار برروی دریاچه به سمت ایرکوتسک باز خواهیم گشت و پس از بازدید این قسمت به سمت ایرکوتسک باز خواهیم گشت

 

غارهای یخی بایکال

روز یازدهم:

صبح تا ظهر را برای گشت در ایرکوتسک فرصت داریم. ظهر راهی مسکو خواهیم شد. و پس از 6 ساعت پرواز در 4 عصر به این شهر میرسیم و به سمت هتل خواهیم رفت . شب را برای گشت در این شهر فرصت داریم.

کلیسای جامع ایرکوتسک

روز دوازدهم:

صبح پس از صرف صبحانه راهی فرودگاه خواهیم شد و حوالی ظهر به سمت ایران پرواز خواهیم کرد و در 4 عصر این روز به تهران خواهیم رسید و در اینجا سفر خاص و عجیبمان با خاطرات فراوان به پایان می رسید.

نکات مهم تور شفق قطبی و سیبری

خدمات تور شفق قطبی و سیبری

لوازم مورد نیاز

نظر همسفران تور شمالگان شفق قطبی و سیبری

برای ثبت نام در برنامه ها میتوانید با شماره ۰۹۳۷۹۸۷۷۷۰۰ در تماس باشید.

درباره شفق قطبی

شفق‌ قطبی یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. که در آن نورهای رنگین و متحرک در آسمان شب پیدا میشوند . این پدیده معمولاً در عرض‌های نزدیک به قطب های زمین بر اثر برخورد ذرات باردارِ بادِ خورشیدی و یونیزه شدن مولکول‌های موجود در یونوسفر زمین به وجود می‌آید. قبایل سرپوخست کانادایی این پدیده را رقص ارواح مینامند.

بهترین مکان برای دیدن شفق قطبی مناطق بالاتر از مدار 67 درجه که مدار قطبی خوانده میشود است. این پدیده را میتوانید در مناطق شمالی مناطق لاپلند شامل روسیه ، نروژ ، فنلاند و کانادا و ایسلند مشاهده کرد. همینطور در مناطق جنوب استرالیا در منطقه تاسمانی مشاهده کرد.

قابل دسترس ترین منطقه برای دیدن پدیده شفق برای ایرانیان منطقه مورمانسک درشمال غرب روسیه است که میتوان علاوه بر دیدن صحنه رویایی شفق قطبی به فعالیت های جذابی همچون سورتمه سواری ، اسنوموبیل و رفتن به شمالی ترین ساحل خشکی زمین در ساحل روستای تربریکا یادکرد.

شفق قطبی عکس از شهروز اسماعیلی

مقالات مرتبط