تور قرقیزستان و قزاقستان

اطلاعات تور قرقیزستان و قزاقستان

19 الی 28 تیر ۱۴۰۳- 10 روز 9 شب

مدت برنامه

۴ از ۵

درجه سختی سفر

۶ شب هتل ۴ ستاره ، ۲ شب یورت و 1 شب خانه روستایی

اقامت

جذابیت های تور قرقیزستان و قزاقستان

 • شهرگردی در بیشکک پایتخت قرقیزستان
 • گشت در بازار اوش بیشکک
 • بازدید از دریاچه های کولسای و کایندی قزاقستان
 • بازدید از دریاچه زیبای سونگ کول
 • دیدار از دره اسکازکا
 • بازدید و پیمایش در چندین پارک ملی قرقیزستان
 • تجربه آفرود سواری در منطقه آلتین آرشان
 • آبتنی در حوضچه های ابگرم
 • بازدید از برج بورانا در مسیر جاده ابریشم
 • تجربه اسب سواری و لمس فرهنگ اقوام آسیای میانه
 • تجربه بینظیر دیدن صحنه شکار عقاب طلایی
 • تجربه اقامت در یورت و کلبه با چشم انداز زیبای دریاچه

هزینه تور قرقیزستان و قزاقستان

1500 دلار

هزینه سفر

۸۰ دلار

هزینه ویزای قرقزیستان

33میلیون تومان

حدود هزینه بلیط

روز شمار تور قرقیزستان

روز اول : شروع برنامه

ظهر به سمت دبی پرواز خواهیم کرد و پس از چند ساعت استاپ به سمت بیشکک پرواز میکنیم.

روز دوم: سلام بیشکک

ساعت ۴ صبح به بیشکک پایتخت کشور قرقیزستان خواهیم رسید پس از انجام امور فرودگاهی راهی هتل ۴ ستاره مان خواهیم شد تا استراحت کنیم. پس از صرف نهار از پارک مجسمه ها و میدان آلاتو دیدن میکنیم. و شب برای استراحت به هتل بازخواهیم گشت.

بیشکک
شهر بیشکک

روز سوم: حرکت به سمت دریاچه کوهستانی سونگ کول

بعد از صرف صبحانه به سمت دریاچه زیبای Song Kul حرکت خواهیم کرد و پس از گذر از جاده های کوهستانی به کمپ زیبایمان در کنار دریاچه خواهیم رسید تا شب را در چادرهای بومی ملقب به یورت که چادر بومیان منطقه آسیای مرکزیست بگذارنیم .

کوچ نشینان قرقیز
موسیقی فولکلور قرقیزستان
اسب سواری قرقیزستان

روز چهارم: زندگی در یورت

امروز را در کنار دریاچه خواهیم بود تا در کنار مردم این منطقه تجربه زندگی همچون بومیان  آسیای میانه را داشته باشیم ، تجربه اسب سواری ، رقص سنتی و قایق سواری بروی دریاچه کوهستانی سونگ کول تنها بخشی از این تجربه های ناب است.

روز پنجم: بازدید از دره اسکازکا و شکار عقاب

صبح پس از صرف صبحانه به سمت دریاچه ایسیک کول یکی از بزرگترین دریاچه های کوهستانی دنیا میرویم ، در این منطقه از دره ی بینظیر اسکازکا یکی از عجایب منطقه دیدن میکنیم و شب هنگام به هتل ۴ ستاره مان در شهر کاراکول میرویم.

روز ششم: منطقه ییلاقی آلتین آرشان

پس از صرف صبحانه با ۲ ساعت آفرودسواری به سمت منطقه Altyn Arshan میرویم تا در یکی از بکرترین مناطق این کشور از آبگرم معروف این منطقه در میان کوه های تیان شان آبتنی کنیم و عصر پس از گشت در منطقه به شهر کاراکول باز خواهیم گشت تا شب را در هتلمان استراحت کنیم .

 

تفرجگاه آلتین آرشان قرقیزستان
آبگرم آلتین آرشان

روز هفتم: سلام قزاقستان

صبح این روز پس از گشت کاراکل به سمت مرز قزاقستان خواهیم رفت . پس از انجام امروز مرزی از قرقیزستان زیبا خداحافظی میکنیم و وارد بزرگترین کشور آسیای میانه ، قزاقستان خواهیم شد. پس از صرف نهار در مسیر به سمت روستای ساتی خواهیم رفت تا شب را در خانه محلی در این روستا بگذرانیم.

روز هشتم:‌ گشت در دریاچه کولسای

امروز به دیدن دره های چارین و دریاچه های زیبای کولسای و کایندی خواهیم رفت و عصر راهی آلماتی پایتخت پیشین قزاقستان خواهیم شد تا شب را در هتل 4 ستاره مان بگذرانیم.

دریاچه کاین قزاقستان
دریاچه کولسای قزاقستان

روز نهم:‌ گشت شهر آلماتی

 

امروز را فرصت داریم تا در شهر آلماتی گشت بزنیم ، پارک کوک توبو و پانیفولوف و تله کابین 4.5 کیلومتری شیمبلوک از مکان هایی ست که در این روز خواهیم دید.

روز نهم:

ظهر پس از صرف نهار به سمت فرودگاه میرویم و در ساعت 3 و نیم با پرواز مستقیم به ایران پرواز میکنیم. و ساعت 5 عصر به ایران میرسیم و سفر پرماجرایمان در اینجا به پایان میرسد.

خدمات تور قرقیزستان و قزاقستان

نکات مهم تور قرقیزستان و قزاقستان

لوازم مورد نیاز تور قرقیزستان و قزاقستان

هتل های قرقیزستان

درباره قرقیزستان

قرقیزستان کشوری محصور در خشکی در آسیای مرکزی است. این کشور از شرق با چین، از شمال با قزاقستان از جنوب با تاجیکستان و از غرب با ازبکستان همسایه است. جمعیت آن در آخرین سرشماری نزدیک به ۶ میلیون نفر برآورد شده‌است. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن بیشکک با ۸۷۰ هزار نفر جمعیت است. زبان رسمی آن قرقیزی و روسی است. بیشتر نژاد مردم قرقیزستان از ریشه ترک هستند و زبان قرقیزی شاخه ای از زبان ترکی می‌باشد.در قدیم این کشور از سکونت گاه‌های قوم سکاها بود. امروزه افزون بر خاستگاه ترک‌تبار، فرهنگ بیشتر مردم این کشور از فرهنگ ایرانی، مغولی و روسی نیز تأثیر پذیرفته‌است.
این کشور با قرار گرفتن در میان کوههای تیان شان پر است از مناطقی با طبیعت بکر و مناظر دیدنی. دریاچه های کوهستانی کوه های سربه فلک کشیده ۷ هزاری در جنوب کشور ، امکان تجربه زندگی مردم بومی آسیای مرکزی باعث شده این کشور یکی از مقاصد مناسب برای دوست داران ماجراجویی و طبیعتگردی باشد.
بخاطر قرار گرفتن در مناطق کوهستانی فصل گردشگری این کشور بشدت کوتاه است و بهترین زمان برای دیدن این کشور از خرداد تا مرداد است.

 

بهترین جاهای دیدنی قرقیزستان یورت در کنار دریاچه سونگ کول
دریاچه کاین قزاقستان

درباره قزاقستان

قزاقستان نهمین کشور پهناور دنیا و بزرگترین کشور آسیای میانه و دنیاست که در خشکی محصور است . قزاقستان از شمال با روسیه از جنوب با قرقیزستان و ازبکستان ترکمنستان و از شرق با چین هم مرز است . در حال حاضر آستانه پایتخت این کشور است. اما بزرگترین شهر و پرجمعیت ترین شهر آن پایتخت پیشین این کشور یعنی شهر آلماتی است .جمیعت کشور قزاقستان در حال حاضر حدود ۲۰ میلیون نفر است .قومیت اصلی جمعیت این کشور را تشکیل میدهند ترکهای قزاق هستند و بعد از آن روس‌ها قرار دارند. حکومت کشور قزاقستان از نظر مذهبی رسماً سکولار است اما اکثریت مردم مسلمان است و بعد از آن روسها در این کشور پیرو کلیسای ارتدکس شرقی هستند.

سرزمین قزاقستان در باستان قلمروی عشایر سکایی بوده که تا همسایگی حکومت هخامنشیان گسترش داشتند . در قرن ششم میلادی بود که عشایر ترک شرق آسیا راهی این کشور شدند و سپس در قرن سیزدهم میلادی تمامی سرزمین های این منطقه تحت تسلط امپراتوری مغول درامد. دوقرن بعد یعنی قرن پانزدهم بود خانات قزاق تأسیس شد. در قرن هجدهم، خانات قزاق توسط امپراتوری روسیه فتح شدند. و عملا در اواسط قرن نوزدهم، روس‌ها به عنوان بخشی از امپراتوری روسیه بر آن حکومت می کردند . پس از انقلاب روسیه و جنگ داخلی روسیه، این قلمرو چندین بار سر و شکل متفاوتی گرفت . ابتدا در دل دوره حکومت اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۳۶ با نام جمهوری شوروی سوسیالیستی قزاقستان تأسیس شد. و پس از فروپاشی شوروی قزاقستان آخرین جمهوری شوروی بود که در سال ۱۹۹۱ استقلال خود را اعلام کرد.

 

برای ثبت نام به شماره ۰۹۳۷۹۸۷۷۷۰۰ در واتس آپ پیام بدهید

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.