تور ویتنام و کامبوج

درباره ویتنام

کشور زیبای ویتنام با مناظر طبیعی چشم نواز، یکی از جذابترین و محبوبترین مقاصد در آسیا و جهان شمرده میشود. جاذبه های طبیعی و تاریخی منحصر به فرد است. مقاصدی مثل خلیج هالونگ بی، شهر ثبت جهانی هوی آن، غارهای آبی نین بین و معابد زیبا که با ایجاد زیرساخت مناسب بخش مهمی از گردشگران شرق آسیا را به سمت خود جذب کند.

کشوری با مردمان خون گرم، فرهنگی غنی که لذت بازدید این کشور را دوچندان میکنند .

تور ویتنام آبان ۱۴۰۲

اطلاعات تور ویتنام

۲۲ آبان الی ۳ آذر

مدت برنامه

۲ از ۵

درجه سختی سفر

۵ شب هتل ۵ ستاره
۴ شب هتل ۴ ستاره
۱ شب کشتی کروز

اقامت

جذابیت های تور ویتنام

 • چشم انداز بی نظیر هیمالیا، بلندترین رشته کوه جهان
 • تجربه حضور در معابد  بودایی و آشنایی با آیین های مذهبی شان
 • حضور در روستای تاریخی بندیپور در دامنه های ماناسلو
 • طبیعت گردی در پارک ملی چیتوان، یکی از خاص ترین و غنی ترین ذخایر حیات وحش آسیا
 • سافاری در عمق جنگل در جستجوی کرگدن سفید آسیایی و ببر
 • کانوسواری در رودخانه رپتی و تماشای تمساح ها و پرندگان
 • دیدار از قصرهای سنگی و بناهای شهر تاریخی بختاپور
 • اقامت در شهر زیبای پخارا در کنار دریاچه فیوا
 • تماشای منظره بی نظیر طلوع آفتاب بر فراز کوهستان آناپورنا در ارتفاعات سارانگوت
 • فرصت برای پرواز با پاراگلایدر در یکی از معروف ترین سایت های پروازی جهان در پخارا
 • خرید از بازار تامیل کاتماندو، بزرگترین بازار وسایل و پوشاک کوهنوردی و طبیعت گردی در جهان

 

هزینه تور ویتنام

۱۸۵۰ دلار

هزینه سفر

۲۵ دلار

ویزای ویتنام

۴۸ میلیون تومان

حدود هزینه بلیط در حال حاضر

برنامه سفر ویتنام

روز اول : شروع برنامه

ساعت ۲۲:۵۰ دقیقه با پرواز قطری به دوحه پرواز خواهیم کرد.

روز دوم: پرواز به سایگون (هوشی مین)

پس از ۲ ساعت توقف به سمت به سمت شهر سایگون (هوشی مین) پرواز خواهیم کرد و پس از هفت ساعت پرواز وارد کشور زیبای ویتنام خواهیم شد. پس از انجام پروسه فرودگاهی به سمت هتل خواهیم رفت تا استراحت کنیم.

روز سوم : دلتای مکانگ (Mekong Delta): تجربه زندگی شناور مردم محلی

صبح پس از صرف صبحانه به سمت دلتای Mekong Delta حرکت خواهیم کرد. مسیر رودخانه Tien را با کروز طی کرده و از جزیره‌های Long، Lan،Quy و Phung عبور خواهیم کرد. در طی مسیر می توانیم روستای ماهی گیران، بازار شناور ماهی بر روی رودخانه را ببینیم و سپس از باغ زنبوردار (Con Lan) دیدار خواهیم کرد. پس از صرف ناهار، از مانکی بریج (monkey bridge) عبور کرده و از جاده روستا پایین می رویم تا باغ‌های میوه‌های گرمسیری را ببینیم، فعالیت روزانه مردم منطقه را مشاهده کنیم. سپس از قایق پیاده شده و سوار کشتی می‌شویم و به بندر بر می‌‎گردیم و نهایتا به سایگون برمی‌گردیم.

 

روز چهارم: گشت هوشی مین و پرواز به دانانگ

صبح به بازدید قصر reunification  (کاخ ریاست جمهوری سابق) دیدار خواهیم رفت که بعنوان نماد برجسته معماری دهه ۱۹۶۰ از آن یاد می‌شود. از کلیسای جامع نوتردام، اداره پست مرکزی، معبد Thien Hau  (محل عبادت چینی‌های مقیم) و بازار Ben Thanh (نماد سایگون) دیدن میکنیم. عصر به سمت فرودگاه خواهیم رفت تا به سمت شهر دانانگ پرواز کنیم . پس از رسیدن به این شهر به سمت هتل خواهیم رفت تا شب را در هتل استراحت کنیم.

روز پنجم: تپه های Ba Na و پل دست خدا

صبح با تله‌کابینِ معروف منطقه که رتبه 5 جهانی را دارد به تپه‌های Ba Na می رویم. در این منطقه برای بازدید تپه‌های  Vong Nguyet، بتکده، ویلاهای قدیمی فرانسویها، در ایستگاه By Night توقف می‌کنیم. به مسیرمان با تله کابین تا کوه Nui Chua بالای رشته  Ba Na ادامه می‌دهیم، و از Nghinh Phong، ویلاهای  Le Nim، باغ ارکید دیدن می‌کنیم.

در ادامه مسیر قطار تپه نوردی (اولین و منحصر به فردترین قطار کابلی در ویتنام) را تجربه کرده و از انبار شراب قدیمی فرانسوی (Debay Wine Wine Debay)و باغ گل Le Jardin D'amour  دیدن می‌کنیم.

و در پایان مسیر به پیاده بر روی یکی از معروفترین جاذبه های ویتنام پل Golden Bridge معروف به پل دست خدا خواهیم رفت.

روز ششم: دهکده ماهیگیری CAM THANH

امروز در کنار ماهیگیران محلی روستای Cam Thanh سوار بر قایق های حصیری ماهیگیری را تجربه خواهیم کرد. قبل از بازگشت به هتل، از خانه یک صنعتگر در روستا دیدن می‌کنیم و شب را در دانانگ می‌خوابیم.

روز هفتم : پرواز به هانوی

 

پس از صرف صبحانه، به سمت فرودگاه میرویم تا هانوی پایتخت ویتنام پرواز کنیم .پس از تحویل اتاقهای هتل ها و استراحت برای نهار خواهیم رفت و عصر را وقت آزاد داریم تا در شهر گشت بزنیم و از مراکز خرید آن دیدن کنیم.

روز هشتم: گشت هانوی

پس از صرف صبحانه راهی گشت در هانوی پایتخت ویتنام خواهیم شد . ابتدا به مجتمع مقبره Ho Chi Minh (مکان مهم زیارتی ویتنامی ها) خواهیم رفت. از نمای بیرونی مقبره Ho Chi Minh (محل نگهداری بدن مومیایی شده Ho Chi Minh) دیدن می‌کنیم. و سپس به خانه Ho Chi Minh  در Stilts می‌رویم، که به سبک اقلیت های قومی ویتنام ساخته شده و با باغ های سرسبز و آرام احاطه شده است. مکان بعدی One Pillar Pagoda یا بتکده یک ستون است که در قرن یازدهم از سازه‌های چوبی بر روی یک ستون سنگی و به شکل شکوفه نیلوفر آبی ساخته شده است تا نمادی از پاکی باشد، که از دل دریای غم بیرون آمده است. پس از آن، از Old Quarters ، Opera House و کارگاه اسباب چوبی و پاساژهای شهر دیدن می‌کنیم.

روز نهم: اقامت کشتی کروز در خلیج هالونگ بی

صبح راهی خلیج Halong Bayخواهیم شد تا در میان مناظر تماشایی خلیج قایق سواری کنیم. سوار قایق کروز شده و در میان مناظر خیره کننده خلیج حرکت می‌کنیم. خلیج هالونگ بی  یکی از معروف‌ترین مکان‌های میراث جهانی یونسکو است که در آن هزاران کارست (سنگ‌های آهکی پر سوراخ) و جزایر آهکی در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف وجود دارد؛ این جزایر از دل آب شفاف و زلال خلیج Tonkin بیرون آمده‌اند، اکثر این جزیره‌ها بکر بوده و پای انسان به آنها باز نشده است. باد، باران و دریا در برخی از جزیره‌ها غارهای بی نظیری را پدید آورده‌اند، که از برخی از آنها دیدار خواهیم کرد. می‌توانید با برخی از ورزش‌ها مانند کوهنوردی، شنا و .. خودتان را سرگرم کنید.

روز دهم : گشت خلیج هالونگ بی - حرکت به Ninh Binh

همراه با صبحانه سبک چای، قهوه و شیرینی، از انجام ورزش تای چی روی عرشه لذت ببرید.  سپس برای دیدن غار دیگری مسیرمان را ادامه خواهیم داد و بعد از آن  برای صرف عصرانه به کشتی بر می‌گردیم.

 

عصر پس از ترک کشتی کروزمان در خلیج هالونگ بی با ماشین راهی منطقه نین بین Ninh binh خواهیم شد تا در این منطقه از دیدن مناظر روستایی سرسبز و رودخانه های لذت ببریم. عصر به این منطقه خواهیم رسید و استراحت خواهیم کرد.

روز یازدهم: بازدید از روستای پارک ملی Cuc Phung و معبد Hong Moa

امروز را در این منطقه از Tam Coc (سه غار) مکانی زیبا با مناظر شگفت انگیز از کوه های آهکی است که از دل دریا در میان مزارع سرسبز برنج دیده می‌شود و در 100 کیلومتری جنوب هانوی واقع شده است. پس از نهار، سوار قایق‌های پارویی می‌شویم و بر روی رود Ngo Dong  با گذر از کنار منطقه روستایی قایق سواری می‌کنیم. سه غار طبیعی را می‌بینیم؛ Hnag Ca بزرگترین، Hang Giua، در فاصله یک کیلومتری از اولین غار و Ba  کوچکترین آنها می‌باشد. از این فرصت ارزشمند برای ثبت مناظر نفس گیر استفاده کنید و از تماشای گیاهان آبی زیر آن لذت ببرید.

 عصر به بالای کوه خواهیم رفت تا از معبد پاگودایی هانگ موا دیدن کنید .

روز دوازدهم : خداحافظ ویتنام

ظهر از منطقه نین بین خداحافظی میکنیم و راهی هانوی خواهیم شد . پس از رسیدن به هانوی به سمت فرودگاه میرویم و در ۱۹:۳۰ با کشور زیبا و دوست داشتنی ویتنام خداحافظی میکنیم و راهی دوحه خواهیم شد.

روز دوازدهم : خداحافظ ویتنام

ساعت ۲:۳۰ به دوحه میرسیم پس از توقفی ۵ ساعته به ایران پرواز میکنیم و در ساعت ۸:۴۵ به ایران خواهیم رسید و این سفر خاص با جذابیتهای بی همتاش پایان میابد.

نکات مهم تور ویتنام

خدمات تور ویتنام

لوازم مورد نیاز تور ویتنام

هتل های ویتنام

برای ثبت نام به شماره ۰۹۳۷۹۸۷۷۷۰۰ در واتس آپ پیام بدهید

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.